Dzień Przedszkolaka z Kotem Kluchą

Czytaj więcej...Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 "Pod Topolą", w ramach obchodów Dnia Przedszkolaka, spędziły środę w towarzystwie maskotki PEC - Kota Kluchy.

 

Po wspólnej zabawie dzieci w uroczystym korowodzie udały się pod Urząd Miasta, gdzie wypuściły balony z marzeniami. Życzymy, żeby wszystkie marzenia naszych milusińskich się spełniły, a uśmiech na stałe zagościł na ich twarzach. 

 

 

 

Zobacz naszą fotogalerię:

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Oplatamy Bełchatów ciepłem

 

Przestrzeń miejska jesienią wcale nie musi być szara, nudna i zmyta deszczem. Można ją łatwo przeobrazić w miejsce przyjazne dla ludzi, skłaniające do wyjścia z domu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu, także w jesienne dni.

Dostawca ciepła systemowego dla Bełchatowa wraz z lokalnym Klubem Seniora działającym przy Miejskim Centrum Kultury połączyli siły i wpadli na niecodzienny pomysł – postanowili ocieplić miejską przestrzeń i „opleść” miasto włóczką tak, aby emanowało ciepłem i radością, na przekór jesiennej szarudze.

 

W ramach FESTIWALU/ SZTUKI/ JABŁKA organizowanego przez Miasto Bełchatów, w niedzielę 8 października, w okolicy parku przy Placu Narutowicza odbędzie się wyjątkowy happening pn. „Oplatamy Bełchatów ciepłem, podczas którego powstanie nietypowa instalacja z pogranicza street artu.

Idea bełchatowskiego festiwalu zainspirowała lokalne organizacje i firmy do nawiązania artystycznego dialogu. Tak urodził się pomysł stworzenia kolorowego włóczkowego „swetra” na ławkę pod wiatą przystanku autobusowego przy ul. Kościuszki. Również pobliski regał z książkami zyska nowy, „ocieplony” wizerunek, by zachęcić Bełchatowian do sięgnięcia po książkę w monotonnym oczekiwaniu na autobus. Pomysłodawcy żywią nadzieję, że nie będą to jedyne instalacje tego rodzaju w mieście, a pomysł „yarn bombingu”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „bombardowanie włóczką”, zostanie zaszczepiony także w innych miejscach i grupach, i to niezależnie od wieku.

 

Ubieranie przestrzeni miejskiej ma coraz więcej pasjonatów na całym świecie. Włóczkowe stroje mogą pokryć właściwie większość obiektów: drzewa, ławki, barierki, latarnie czy kosze na śmieci. Zachęcamy do wyszukania przykładowych realizacji i zapoznania się z tą kolorową ideą.

Ta specyficzna forma street artu może sprawić przyjemność nie tylko twórcom instalacji, lecz przede wszystkim mieszkańcom Bełchatowa, którzy w oczekiwaniu na autobus będą mogli uprzyjemnić sobie czas przysiadając na ławeczce oplecionej kolorową włóczką i odpocząć.

 

Członkowie bełchatowskiego Klubu Seniora „Bajka” już dziergają włóczkowy strój na jedną z ławek w Bełchatowie.  Finał instalacji już wkrótce.

 

 

 

Maskotka PEC świętowała z przedszkolakami

b_150_150_16777215_00_images_Dzien_przedszkolaka_Kot_Klucha_2017.jpgPrzedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bełchatowie obchodziły dziś swoje święto. Kot Klucha (maskotka PEC) również wziął udział we wspólnej zabawie i w tanecznych pląsach świętował z najmłodszymi ich dzień.

Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo radości, uśmiechów i ciepła każdego dnia, nie tylko w dniu ich święta.