Przepis na ciepło

Czytaj więcej...Mimo pochmurnej i deszczowej aury, już zadbaliśmy o ciepłą i przytulną atmosferę w domach i rozpoczęliśmy dostawy ciepła do części bełchatowskich mieszkań. Dlaczego nie do wszystkich? Ponieważ rozpoczęcie ogrzewania budynków zależy wyłącznie od ich właścicieli lub zarządców.

 

 

Jeszcze kilka lat temu węzły ciepłownicze włączano jednocześnie w całym mieście w odgórnie ustalonym terminie. Obecnie termin rozpoczęcia ogrzewania mieszkań zależy od zarządców budynków. Gdy niska temperatura zewnętrzna utrzymuje się przez kilka dni lub lokatorzy zgłaszają potrzebę ogrzewania mieszkań, jest to sygnał dla zarządcy nieruchomości, że czas rozpocząć sezon grzewczy na osiedlach. Administratorzy przyjmują często umowne granice, co do wysokości spadku dziennej i nocnej temperatury na zewnątrz, wpływającej na włączenie ogrzewania w budynkach.

Automatyka pogodowa, która funkcjonuje we wszystkich węzłach będących własnością PEC, włącza lub wyłącza węzeł w zależności od temperatury. Urządzenia te analizują potrzeby budynku w odniesieniu do warunków zewnętrznych. Automatyka jest szczególnie pomocna w okresach przejściowych; w przypadku nagłego ochłodzenia we wrześniu czy czerwcu, np. w nocy lub nad ranem,  uruchamia ogrzewanie budynku, a w momencie wzrostu temperatury zewnętrznej, np. o godz. 10.00 rano ogrzewanie zostanie wyłączone. Minimalizuje to koszty ogrzewania budynku oraz pozwala na uzyskanie komfortu cieplnego w budynku przez cały rok, ponadto znacząco wpływa na stan techniczny budynku, a przede wszystkim zdrowie jego mieszkańców.  Utrzymanie odpowiedniej temperatury chroni przed niebezpiecznymi dla zdrowia i konstrukcji budynku grzybami na ścianach wewnętrznych oraz elewacjach. Dogrzane mieszkanie pozwala uniknąć przeziębień, na które jesteśmy szczególnie narażeni w tak zwanych okresach przejściowych, a więc wiosną i jesienią. Całoroczne ogrzewanie to również większe bezpieczeństwo. Dzięki automatycznej dostawie ciepła, nie ma konieczności inwestowania w dodatkowe rozwiązania grzewcze, takie jak grzejniki elektryczne.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany korzystaniem z Ciepła Systemowego już dziś i mieszkasz w budynku wielorodzinnym, zgłoś tę potrzebę do Zarządcy/Administratora budynku.

 

Przypominamy o przestrzeganiu kilku prostych zasad racjonalnego korzystania z ciepła, aby czuć się komfortowo, a jednocześnie płacić mniejsze rachunki za ciepło.

Zachęcamy do wypróbowania naszego przepisu na CIEPŁO!

Czytaj więcej...

Przerwa w dostawie ciepła

Informujemy, że jutro, 6 września br., w godzinach porannych rozpoczną się prace remontowe sieci ciepłowniczej w okolicy ul. Grota Roweckiego i św. Stanisłwa Biskupa. W związku z tym czasowo dostaw ciepła pozbawione będą następujące obiekty:

Czytaj więcej...

PEC zadbał o bezpieczną drogę dzieci do szkoły

Czytaj więcej...Podobnie jak w poprzednich latach, dostawca ciepła systemowego dla Bełchatowa przywitał dzieci w drodze do szkoły i zadbał o ich bezpieczeństwo. W pierwszym dniu roku szkolnego przed wybranymi szkołami można było spotkać maskotkę firmową PECu – Kota Kluchę, który rozdawał pierwszoklasistom opaski odblaskowe. Tym symbolicznym gestem PEC chciał zachęcić do bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły.

 

Warto wyrabiać wśród dzieci prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadamiać im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do szkoły. PEC zachęca do zachowania szczególnej ostrożności. Opaski odblaskowe są ważnym elementem ruchu drogowego, znacznie zwiększającym bezpieczeństwo.

 

Przypominamy najmłodszym kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby na drodze nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Należy pamiętać również o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych:

 

Rady dla dzieci:

 • Do szkoły idź zawsze główną drogą. Nie przechodź "na skróty” przez miejsca ustronne, którymi chodzi mało osób.
 • Przez ulicę przechodź tylko w miejscach wyznaczonych, na pasach, zawsze na zielonym świetle.
 • Bądź widoczny – noś odblaski.
 • Jeśli nie ma chodnika, idź poboczem z lewej strony jezdni.
 • Nigdy nie przebiegaj przez jezdnię.
 • Pamiętaj, że ulica nie jest dobrym miejscem do zabawy.
 • Jeśli jesteś zaczepiany przez nieznajomego, powiadom o tym niezwłocznie rodziców lub opiekunów.
 • Nie przyjmuj od nieznajomych żadnych prezentów w postaci słodyczy, zabawek, pieniędzy itp.
 • Nie ufaj obcym. Nie oddalaj się z nimi od miejsca zamieszkania, czy zaprzyjaźnionej grupy osób.
 • Klucze od mieszkania noś w miejscu niewidocznym dla obcego.
 • Jeśli nieznajomy zapyta cię o drogę, pod żadnym pozorem nie wsiadaj z nim do samochodu.

 

Rady dla rodziców:

 • Pamiętaj, aby Twoje dziecko zawsze było widoczne na drodze i nosiło odblaski.
 • Zapoznaj dziecko z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego (aby zachowało szczególną ostrożność na pasach, podczas przechodzenia przez ulicę czy na przystanku autobusowym).
 • Korzystaj z auta w sposób bardzo odpowiedzialny. Pamiętaj, że zachowanie dziecka często bywa trudne do przewidzenia. Zwolnij, gdy zbliżasz się do miejsca, w którym znajduje się szkoła, przedszkole czy plac zabaw..
 • Dowożąc dziecko do szkoły należy zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię. Nigdy nie parkuj w zatoczce autobusowej. Zapewnij dziecku bezpieczeństwo kiedy wsiada i wysiada z samochodu.

 

Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu.

 

Zobacz naszą fotogalerię:

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...