"Zmień bojler na kaloryfer" - z przymrużeniem oka, a jednak całkiem serio

Czytaj więcej...W środę, 7 czerwca, odbył się pierwszy wspólny trening w ramach akcji „Zmień bojler na kaloryfer”, którego głównym pomysłodawcą jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie. Dostawca ciepła systemowego w Bełchatowie wraz z Miejskim Centrum Sportu i Bełchatowskim Szkolnym Związkiem Sportowym przygotowali dla uczniów gimnazjów wiele sportowych atrakcji, w tym specjalny trening mięśni brzucha pod okiem wykwalifikowanych instruktorek fitness w celu wypracowania przysłowiowego kaloryfera na brzuchu.  Akcję swym patronatem objęła Mariola Czechowska, Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Z myślą o kaloryferach na brzuchu specjaliści od gorących kaloryferów w mieszkaniach  przy wsparciu trenerów  przygotowali specjalne zestawy ćwiczeń. Do podjęcia wyzwania i walki o kaloryfer zaproszeni zostali na początek uczniowie szkół gimnazjalnych w Bełchatowie. W ramach zajęć wychowania fizycznego, 7 czerwca br. w godz. 10.00-12.00 na miejskim boisku treningowym przy ul. Staszica został przeprowadzony specjalny trening.

Dodatkowo młodzież otrzymała broszury z zestawami ćwiczeń do samodzielnych treningów w domu. Zestawy dostępne są również na kanale YouTube „Ciepła Strona Życia” oraz na stronie www.cieplosystemowe.pl

To jednak dopiero początek. Organizatorzy zapowiadają kontynuację i rozszerzenie akcji o inne grupy zainteresowanych.

 

Od kilku dni mieszkańcy Bełchatowa mogą także zobaczyć na wybranych przystankach komunikacji miejskiej w Bełchatowie plakaty zachęcające do aktywności fizycznej w ramach akcji.

W ten nietypowy sposób PEC chce zachęcić do ruchu i dbałości o zdrowie oraz „kaloryfery”, nie tylko te w mieszkaniach, ale i te na brzuchu. Przecież każdy z nas ma już kaloryfer, tylko czasem niepotrzebnie schowany. Warto podjąć wyzwanie i wypracować kaloryfer na lato.

 

Obszerna fotorelacja z wydarzenia dostępna na stronie miasta Bełchatów.

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia ZP/068/2017

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie jako Zamawiający, zgodnie z art. 92 ust.2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. 2015 r., poz. 2164 z późn. zm.) - publikuje ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w postępowaniu przetargowym ZP/068/2017.

 

Pełna treść ogłoszenia.

Zmień bojler na kaloryfer

Czytaj więcej...W zimie rozgrzewa kaloryfer na ścianie, a wiosną zaczyna się sezon na kaloryfer na brzuchu.  W związku z tym, razem z Miejskim Centrum Sportu oraz Bełchatowskim Szkolnym Związkiem Sportowym  zapraszamy w środę 7 czerwca br. w godz. 10.00-12.00 na boisko treningowe przy ul. Staszica na wspólny trening pod hasłem "Zmień bojler na kaloryfer". Akcja skierowana jest głównie do uczniów gimnazjum, lecz każdy, kto ma ochotę zadbać o formę przed latem, może skorzystać z naszej propozycji.

 

W ramach akcji „Zmień bojler na kaloryfer” zadbamy o kaloryfery, ale nie te w mieszkaniach. Głównym celem akcji jest wyćwiczenie przysłowiowego kaloryfera na brzuchu. Do podjęcia wyzwania i walki o kaloryfer zapraszamy na początek uczniów szkół gimnazjalnych. W ramach zajęć wychowania fizycznego, 7 czerwca br. w godz. 10.00-12.00 na miejskim boisku treningowym przy ul. Staszica (za Halą Sportową) zostanie przeprowadzony przygotowany przez specjalistów od „kaloryferów” trening.

Dodatkowo młodzież otrzyma broszury z zestawami ćwiczeń do samodzielnych treningów. Zestawy ćwiczeń dopasowane do różnych potrzeb dostępne są również na kanale YouTube „Ciepła Strona Życia”.

Organizatorzy przewidzieli również zdrowe przekąski dla uczestników wydarzenia.

Gorąco zachęcamy do podjęcia wyzwania przemiany bojlera na kaloryfer jeszcze przed latem!