Przerwa w dostawie ciepła

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 15.01.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych  informujemy, że w związku z przebudową sieci ciepłowniczej nastąpi przerwa w dostawie ciepła w terminie od 17.07.2017 r. do 27.07.2017 r. dla Odbiorców z ulic:

  • Bema, Sikorskiego i Emilii Plater

Czas przerwy może ulec skróceniu dla niektórych Odbiorców, a będzie on uzależniony od postępu prowadzonych prac.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Informacje dotyczące przerwy w dostawie ciepła publikowane są na bieżąco na stronie www.pec-belchatow.pl.

Szczegółowych informacji udziela pracownik Działu Ruchu: p. Piotr Kwaśniewski pod numerem telefonu (044) 633 33 36 wew. 212 lub dyspozytor pod numerem telefonu 993.

"Zmień bojler na kaloryfer" - z przymrużeniem oka, a jednak całkiem serio

Czytaj więcej...W środę, 7 czerwca, odbył się pierwszy wspólny trening w ramach akcji „Zmień bojler na kaloryfer”, którego głównym pomysłodawcą jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie. Dostawca ciepła systemowego w Bełchatowie wraz z Miejskim Centrum Sportu i Bełchatowskim Szkolnym Związkiem Sportowym przygotowali dla uczniów gimnazjów wiele sportowych atrakcji, w tym specjalny trening mięśni brzucha pod okiem wykwalifikowanych instruktorek fitness w celu wypracowania przysłowiowego kaloryfera na brzuchu.  Akcję swym patronatem objęła Mariola Czechowska, Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Z myślą o kaloryferach na brzuchu specjaliści od gorących kaloryferów w mieszkaniach  przy wsparciu trenerów  przygotowali specjalne zestawy ćwiczeń. Do podjęcia wyzwania i walki o kaloryfer zaproszeni zostali na początek uczniowie szkół gimnazjalnych w Bełchatowie. W ramach zajęć wychowania fizycznego, 7 czerwca br. w godz. 10.00-12.00 na miejskim boisku treningowym przy ul. Staszica został przeprowadzony specjalny trening.

Dodatkowo młodzież otrzymała broszury z zestawami ćwiczeń do samodzielnych treningów w domu. Zestawy dostępne są również na kanale YouTube „Ciepła Strona Życia” oraz na stronie www.cieplosystemowe.pl

To jednak dopiero początek. Organizatorzy zapowiadają kontynuację i rozszerzenie akcji o inne grupy zainteresowanych.

 

Od kilku dni mieszkańcy Bełchatowa mogą także zobaczyć na wybranych przystankach komunikacji miejskiej w Bełchatowie plakaty zachęcające do aktywności fizycznej w ramach akcji.

W ten nietypowy sposób PEC chce zachęcić do ruchu i dbałości o zdrowie oraz „kaloryfery”, nie tylko te w mieszkaniach, ale i te na brzuchu. Przecież każdy z nas ma już kaloryfer, tylko czasem niepotrzebnie schowany. Warto podjąć wyzwanie i wypracować kaloryfer na lato.

 

Obszerna fotorelacja z wydarzenia dostępna na stronie miasta Bełchatów.

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia ZP/068/2017

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie jako Zamawiający, zgodnie z art. 92 ust.2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. 2015 r., poz. 2164 z późn. zm.) - publikuje ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w postępowaniu przetargowym ZP/068/2017.

 

Pełna treść ogłoszenia.