Oplećmy Bełchatów ciepłem na Festiwalu Sztuki Jabłka

Kto powiedział, że miasto jesienią musi być szare i nudne? Jeśli pasjonują Cię włóczkowe robótki, szydełkujesz lub robisz na drutach, lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu osób o podobnych zainteresowaniach i pasjach, zapraszamy już w tę niedzielę, 8 października, w godzinach 16.30-18.00 do parku przy Placu Narutowicza, gdzie powstanie nietypowa włóczkowa instalacja.

 

Jeśli chcesz się włączyć do naszej kolorowej akcji, spotkajmy się i oplećmy Bełchatów włóczką. Wystarczy zabrać swoje robótki do parku, przysiąść na ławce i oddać się temu pasjonującemu zajęciu lub zobaczyć, jak robią to inni, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego.
Członkowie bełchatowskiego Klubu Seniora "Bajka" oraz Klubu Rękodzieła Artystycznego już kończą dziergać włóczkowy strój na ławkę w parku oraz pobliską biblioteczkę. Już niedługo zyskają one nowy, ocieplony wizerunek, a przestrzeń miejska przy Placu Narutowicza zostanie wypełniona kolorami.

Akcja odbywa się w ramach FESTIWALU / SZTUKI / JABŁKA. Lecz Festiwal to nie tylko nasz gorący happening, to także koncerty, wystawy i różnorodne spotkania. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie miasta Bełchatowa www.belchatow.pl.

 

Dzień Przedszkolaka z Kotem Kluchą

b_200_150_16777215_00_images_stories_inne_20170929_00.JPGDzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 "Pod Topolą", w ramach obchodów Dnia Przedszkolaka, spędziły środę w towarzystwie maskotki PEC - Kota Kluchy.

 

Po wspólnej zabawie dzieci w uroczystym korowodzie udały się pod Urząd Miasta, gdzie wypuściły balony z marzeniami. Życzymy, żeby wszystkie marzenia naszych milusińskich się spełniły, a uśmiech na stałe zagościł na ich twarzach. 

 

 

 

Zobacz naszą fotogalerię:

 Dzień Przedszkolaka z Kotem Kluchą  Dzień Przedszkolaka z Kotem Kluchą  Dzień Przedszkolaka z Kotem Kluchą
 Dzień Przedszkolaka z Kotem Kluchą  Dzień Przedszkolaka z Kotem Kluchą  Dzień Przedszkolaka z Kotem Kluchą

Oplatamy Bełchatów ciepłem

 

Przestrzeń miejska jesienią wcale nie musi być szara, nudna i zmyta deszczem. Można ją łatwo przeobrazić w miejsce przyjazne dla ludzi, skłaniające do wyjścia z domu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu, także w jesienne dni.

Dostawca ciepła systemowego dla Bełchatowa wraz z lokalnym Klubem Seniora działającym przy Miejskim Centrum Kultury połączyli siły i wpadli na niecodzienny pomysł – postanowili ocieplić miejską przestrzeń i „opleść” miasto włóczką tak, aby emanowało ciepłem i radością, na przekór jesiennej szarudze.

 

W ramach FESTIWALU/ SZTUKI/ JABŁKA organizowanego przez Miasto Bełchatów, w niedzielę 8 października, w okolicy parku przy Placu Narutowicza odbędzie się wyjątkowy happening pn. „Oplatamy Bełchatów ciepłem, podczas którego powstanie nietypowa instalacja z pogranicza street artu.

Idea bełchatowskiego festiwalu zainspirowała lokalne organizacje i firmy do nawiązania artystycznego dialogu. Tak urodził się pomysł stworzenia kolorowego włóczkowego „swetra” na ławkę pod wiatą przystanku autobusowego przy ul. Kościuszki. Również pobliski regał z książkami zyska nowy, „ocieplony” wizerunek, by zachęcić Bełchatowian do sięgnięcia po książkę w monotonnym oczekiwaniu na autobus. Pomysłodawcy żywią nadzieję, że nie będą to jedyne instalacje tego rodzaju w mieście, a pomysł „yarn bombingu”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „bombardowanie włóczką”, zostanie zaszczepiony także w innych miejscach i grupach, i to niezależnie od wieku.

 

Ubieranie przestrzeni miejskiej ma coraz więcej pasjonatów na całym świecie. Włóczkowe stroje mogą pokryć właściwie większość obiektów: drzewa, ławki, barierki, latarnie czy kosze na śmieci. Zachęcamy do wyszukania przykładowych realizacji i zapoznania się z tą kolorową ideą.

Ta specyficzna forma street artu może sprawić przyjemność nie tylko twórcom instalacji, lecz przede wszystkim mieszkańcom Bełchatowa, którzy w oczekiwaniu na autobus będą mogli uprzyjemnić sobie czas przysiadając na ławeczce oplecionej kolorową włóczką i odpocząć.

 

Członkowie bełchatowskiego Klubu Seniora „Bajka” już dziergają włóczkowy strój na jedną z ławek w Bełchatowie.  Finał instalacji już wkrótce.