Maskotka PEC świętowała z przedszkolakami

Czytaj więcej...Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bełchatowie obchodziły dziś swoje święto. Kot Klucha (maskotka PEC) również wziął udział we wspólnej zabawie i w tanecznych pląsach świętował z najmłodszymi ich dzień.

Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo radości, uśmiechów i ciepła każdego dnia, nie tylko w dniu ich święta.

 

 

 

Przepis na ciepło

Czytaj więcej...Mimo pochmurnej i deszczowej aury, już zadbaliśmy o ciepłą i przytulną atmosferę w domach i rozpoczęliśmy dostawy ciepła do części bełchatowskich mieszkań. Dlaczego nie do wszystkich? Ponieważ rozpoczęcie ogrzewania budynków zależy wyłącznie od ich właścicieli lub zarządców.

 

 

Jeszcze kilka lat temu węzły ciepłownicze włączano jednocześnie w całym mieście w odgórnie ustalonym terminie. Obecnie termin rozpoczęcia ogrzewania mieszkań zależy od zarządców budynków. Gdy niska temperatura zewnętrzna utrzymuje się przez kilka dni lub lokatorzy zgłaszają potrzebę ogrzewania mieszkań, jest to sygnał dla zarządcy nieruchomości, że czas rozpocząć sezon grzewczy na osiedlach. Administratorzy przyjmują często umowne granice, co do wysokości spadku dziennej i nocnej temperatury na zewnątrz, wpływającej na włączenie ogrzewania w budynkach.

Automatyka pogodowa, która funkcjonuje we wszystkich węzłach będących własnością PEC, włącza lub wyłącza węzeł w zależności od temperatury. Urządzenia te analizują potrzeby budynku w odniesieniu do warunków zewnętrznych. Automatyka jest szczególnie pomocna w okresach przejściowych; w przypadku nagłego ochłodzenia we wrześniu czy czerwcu, np. w nocy lub nad ranem,  uruchamia ogrzewanie budynku, a w momencie wzrostu temperatury zewnętrznej, np. o godz. 10.00 rano ogrzewanie zostanie wyłączone. Minimalizuje to koszty ogrzewania budynku oraz pozwala na uzyskanie komfortu cieplnego w budynku przez cały rok, ponadto znacząco wpływa na stan techniczny budynku, a przede wszystkim zdrowie jego mieszkańców.  Utrzymanie odpowiedniej temperatury chroni przed niebezpiecznymi dla zdrowia i konstrukcji budynku grzybami na ścianach wewnętrznych oraz elewacjach. Dogrzane mieszkanie pozwala uniknąć przeziębień, na które jesteśmy szczególnie narażeni w tak zwanych okresach przejściowych, a więc wiosną i jesienią. Całoroczne ogrzewanie to również większe bezpieczeństwo. Dzięki automatycznej dostawie ciepła, nie ma konieczności inwestowania w dodatkowe rozwiązania grzewcze, takie jak grzejniki elektryczne.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany korzystaniem z Ciepła Systemowego już dziś i mieszkasz w budynku wielorodzinnym, zgłoś tę potrzebę do Zarządcy/Administratora budynku.

 

Przypominamy o przestrzeganiu kilku prostych zasad racjonalnego korzystania z ciepła, aby czuć się komfortowo, a jednocześnie płacić mniejsze rachunki za ciepło.

Zachęcamy do wypróbowania naszego przepisu na CIEPŁO!

Czytaj więcej...

Przerwa w dostawie ciepła

Informujemy, że jutro, 6 września br., w godzinach porannych rozpoczną się prace remontowe sieci ciepłowniczej w okolicy ul. Grota Roweckiego i św. Stanisłwa Biskupa. W związku z tym czasowo dostaw ciepła pozbawione będą następujące obiekty:

Czytaj więcej...