PEC Bełchatów buduje nową sieć

b_200_150_16777215_00_images_IMG_20160808_101639_HDR.jpgNa os. Ludwików wciąż trwają prace przyłączeniowe i odtworzeniowe. W nowym sezonie grzewczym mieszkańcy ulic: Ludwikowskiej, Baczyńskiego, Asnyka, Leśmiana, Spacerowej, Staffa, Wesołej i Zalesie będą mogli ogrzewać się komfortowym i bezpiecznym ciepłem systemowym.

Wszystkie prace przebiegają zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem.

 

Przypominamy, że w wyniku realizowanej inwestycji powstanie ponad 3 km nowej sieci ciepłowniczej w rejonach, gdzie dominującym źródłem ogrzewania był dotychczas węgiel. Tereny objęte inwestycjami to głównie zabudowa jednorodzinna. Do sieci przyłączono dotychczas 52 budynki. Powstała sieć jest budowana w nowoczesnej technologii rur preizolowanych i wyposażona w system alarmowy, umożliwiający szybkie wykrywanie  i lokalizowanie usterek oraz awarii.

Zakończenie prac przyłączeniowych planowane jest na połowę września br.

Jednocześnie trwają prace projektowe na kolejnych obszarach os. Ludwików, gdzie budowa sieci  planowana jest w najbliższych latach.

Miło nam również poinformować, że na realizację inwestycji na os. Ludwików zostało nam przyznane dofinansowanie w formie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na kwotę ponad 560 tys. zł.

 


 

b_200_150_16777215_00_images_mapa_Ludwikow.jpgPEC Bełchatów wciąż rozbudowuje sieć ciepłowniczą na terenie miasta Bełchatowa.  W tym roku zaplanowano budowę ponad 3 km nowej sieci ciepłowniczej w rejonach, gdzie dominującym źródłem ogrzewania był dotychczas węgiel.

 

W połowie kwietnia rozpoczynają się prace związane z przyłączaniem nowych Odbiorców na jednym z najmłodszych osiedli bełchatowskich, os. Ludwików oraz w rejonie ul. Podmiejskiej. Tereny objęte inwestycjami to głównie zabudowa jednorodzinna. Planuje się podłączenie ponad 60 obiektów, o łącznej mocy ponad 1 MW. Powstała sieć będzie wybudowana w nowoczesnej technologii rur preizolowanych i wyposażona w system alarmowy, umożliwiający szybkie wykrywanie  i lokalizowanie usterek oraz awarii.