"Wymiana ciepła" w Bełchatowie

b_200_150_16777215_00_images_pec_plakat_02_x150_6.jpgMarzniesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar, sweter na wieszaku.

Wymiana ciepła to nie tylko jeden ze sposobów przekazywania energii, to także nazwa akcji zorganizowanej po to, by dzielić się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi.

 

Idea akcji jest prosta. Każdy może zostawić na wieszaku ciepłe ubranie dla potrzebujących i każdy może je bez skrępowania wziąć z punktu wymiany ciepła.

Punktami wymiany ciepła są wieszaki, na których powiesić można kurtki, swetry czy polary potrzebne w mroźne dni. Zostawić ubrania może każdy, tak samo jak każdy potrzebujący może z nich skorzystać.

Od 1 grudnia br. do końca marca 2018 r. PEC udostępni takie wieszaki w różnych punktach miasta.

 

Pomysł został zaczerpnięty od węgierskiego społecznika, który zorganizował pierwszą wymianę ciepła w Budapeszcie. Szybko znalazła wielu zwolenników. W ciągu kilkudziesięciu pierwszych godzin zaowocowała pojawieniem się ponad 200 wieszaków z ciepłymi ubraniami dla potrzebujących na terenie Węgier. Ciepłe wieszaki stoją już w Kaliszu, Szczecinie, Łodzi, Krakowie, a od 1 grudnia staną również w Bełchatowie.

 

Wszystkich zainteresowanych przekazaniem ubrań zachęcamy do odwiedzenia punktów wymiany ciepła i pozostawienia ubrań, które pozwolą przetrwać zimę potrzebującym.

Jeśli natomiast nie mają Państwo możliwości, by dojechać na miejsce, zachęcamy do kontaktu z z nami – chętnie przyjedziemy, odbierzemy rzeczy i przekażemy je do jednego  z punktów wymiany ciepła. W tym celu prosimy o kontakt z pracownikiem PEC pod nr tel. 44 633 33 36, w. 412.