Przedszkolaki z wizytą

Czytaj więcej...Wczoraj naszą spółkę odwiedziła tryskająca energią grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Bełchatowie. Dzieci przywitał ulubieniec naszych milusińskich – Kot Klucha, który czekał na nich z ciepłą herbatą oraz koszem mikołajkowych słodyczy i niespodzianek.

 

 

 

 

Nasi mali goście wzięli udział w nietypowej lekcji ciepła.  Dzieci dowiedziały się między innymi, jak ogrzewali się ludzie pierwotni, próbowały rozpalić ogień za pomocą dwóch kawałków drewna czy krzemieni – co okazało się niezwykle trudne, a także mogły posłuchać i obejrzeć, co robili ludzie, żeby mieć ciepło, gdy mieszkali w zamkach, zanim wymyślono grzejniki.  Natomiast dla lepszego zrozumienia procesu przekazywania ciepła, przeprowadzono małe doświadczenie: dzieci kolejno zanurzały dłonie w ciepłej i zimnej wodzie i trzymając się za ręce, przekazywały sobie ciepło z rąk do rąk. Pracownicy PEC opowiedzieli przy okazji, jak wytwarzane i przesyłane jest ciepło, które trafia do ich domów.

Na koniec spotkania Kot Klucha wręczył dzieciom książeczki o Czerwonym Kapturku zachęcające do racjonalnego wykorzystania ciepła w domach i dbania o środowisko naturalne.

 

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

"Wymiana ciepła" w Bełchatowie

Czytaj więcej...Marzniesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar, sweter na wieszaku.

Wymiana ciepła to nie tylko jeden ze sposobów przekazywania energii, to także nazwa akcji zorganizowanej po to, by dzielić się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi.

 

Idea akcji jest prosta. Każdy może zostawić na wieszaku ciepłe ubranie dla potrzebujących i każdy może je bez skrępowania wziąć z punktu wymiany ciepła.

Punktami wymiany ciepła są wieszaki, na których powiesić można kurtki, swetry czy polary potrzebne w mroźne dni. Zostawić ubrania może każdy, tak samo jak każdy potrzebujący może z nich skorzystać.

Od 1 grudnia br. do końca marca 2018 r. PEC udostępni takie wieszaki w różnych punktach miasta.

 

Pomysł został zaczerpnięty od węgierskiego społecznika, który zorganizował pierwszą wymianę ciepła w Budapeszcie. Szybko znalazła wielu zwolenników. W ciągu kilkudziesięciu pierwszych godzin zaowocowała pojawieniem się ponad 200 wieszaków z ciepłymi ubraniami dla potrzebujących na terenie Węgier. Ciepłe wieszaki stoją już w Kaliszu, Szczecinie, Łodzi, Krakowie, a od 1 grudnia staną również w Bełchatowie.

 

Wszystkich zainteresowanych przekazaniem ubrań zachęcamy do odwiedzenia punktów wymiany ciepła i pozostawienia ubrań, które pozwolą przetrwać zimę potrzebującym.

Jeśli natomiast nie mają Państwo możliwości, by dojechać na miejsce, zachęcamy do kontaktu z z nami – chętnie przyjedziemy, odbierzemy rzeczy i przekażemy je do jednego  z punktów wymiany ciepła. W tym celu prosimy o kontakt z pracownikiem PEC pod nr tel. 44 633 33 36, w. 412.

 

Strefa Ciepła podczas XV Biegu Niepodległości

Czytaj więcej...Blisko 300 uczestników wzięło udział w XV Biegu Niepodległości pod hasłem „Zabiegamy o pamięć", który odbył się 9 listopada br. w alejach parku przy Muzeum Regionalnym.
PEC Bełchatów zadbał o dobre samopoczucie wszystkich młodych amatorów biegania i przygotował gorącą herbatę oraz kilka kotłów ciepłej zupy na rozgrzewkę.
 
 
Szczegóły imprezy oraz obszerna fotogaleria z przebiegu na stronie Organizatora, którym jest Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu: http://mcs.belchatow.pl/xv-belchatowski-bieg-niepodleglosci/