Uczymy dzieci o cieple

Czytaj więcej...W jaki sposób powstaje ciepło i jak dbać o środowisko naturalne - tego już niedługo dowiedzą się uczniowie bełchatowskich szkół podstawowych. Spółka PEC  w połowie lutego rozpoczyna akcję edukacyjną  „Lekcja ciepła”

 

To już kolejna odsłona akcji. W poprzednich latach PEC przeszkolił ponad 700 uczniów klas pierwszych. Tym razem również odwiedzi wszystkie szkoły w Bełchatowie. Na dzieci czekają nowe przygody "Czerwonego kapturka w mieście", który już na dobre zadomowił się w Bełchatowie. Teraz do znanej i lubianej bajki o Czerwonym Kapturku został dopisany ciąg dalszy i dzieci będą mogły poznać jego kolejne perypetie.

 

Akcję swoim patronatem objęła Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, która kolejny raz wcieli się w rolę Czerwonego Kapturka i razem z pozostałymi bohaterami książeczki - Babcią i Kotem Kluchą przeprowadzi dzieci przez tę pouczającą historię i odkryje tajniki powstawania ciepła. Po zakończeniu lekcji dzieci otrzymają czytankę na pamiątkę do wspólnej lektury z rodzicami.

Ciepło, cieplej, cieplutko! Przytul się!

Czytaj więcej...31 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przytulania.

Z tej okazji Kot  Klucha - maskotka PEC Bełchatów, zachęcał mieszkańców Bełchatowa, którzy w tym dniu odwiedzili Galerię Olimpia, do okazywania innym bezinteresownej życzliwości i przypominał o gestach, które budują bliskość i są wyrazem poczucia bezpieczeństwa i wzajemnej akceptacji.

Przytulanie to bowiem najprostszy sposób, by podarować drugiemu człowiekowi trochę ciepła, zwłaszcza tego płynącego z wewnątrz. Bo ciepło to coś więcej niż tylko temperatura.

 

Jeden życzliwy uścisk, a daje tak wiele.

Dbajmy o ciepłe relacje na co dzień, nie tylko od święta.

 

Zobaczcie naszą fotogalerię:

Czytaj więcej...

PEC modernizuje sieć ciepłowniczą

Czytaj więcej...Nasza spółka w 2017 roku otrzymała ponad 10 milionów zł  z NFOŚiGW na realizację projektu „Przebudowa i modernizacja osiedlowych sieci ciepłowniczych w Bełchatowie” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ), Oś Priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki Działanie 1.5. Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu.

 

Poniżej przedstawiamy informację o dotychczasowej realizacji poszczególnych zadań projektu oraz planach prac w roku bieżącym. 

 

 

W roku 2017  wykonano następujące zadania:

• kompleksowo przebudowano i zmodernizowano ok. 300 m sieci ciepłowniczej w rejonie  ul. Sikorskiego i Bema

• zmodernizowano wyeksploatowane węzły cieplne w blokach 128, 129 i 137A na osiedlu Dolnośląskim 

• na magistrali ciepłowniczej  w okolicach Grocholic na odcinku około 400 metrów usunięto stare powłoki malarskie ze skorodowanych elementów konstrukcji stalowych i betonowych oraz ponownie je zabezpieczono. Na całym odcinku wymieniono również izolację.

 

Na rok 2018 PEC zaplanował wykonanie następujących zadań:

• Budowa i przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej wraz z likwidacją węzłów grupowych w rejonie ul. Mielczarskiego oraz na os. Budowlanych do bloków nr 3, 4, 5, 10, 11, 12.

• Budowa i przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej od komory K-15 do K-20/1 (rejon nowo projektowanej ulicy Kopeckiego).

• Likwidacja wyeksploatowanych węzłów grupowych oraz modernizacja węzłów indywidualnych w blokach 137B, C, D, E na osiedlu Dolnośląskim.

 

Zakończenie prac jest planowane przed rozpoczęciem kolejnego sezonu grzewczego.