Yarnbombing w Bełchatowie

Czytaj więcej...

W ubiegłą niedzielę, w parku przy Placu Narutowicza w Bełchatowie, na przekór jesiennej szarudze, spotkali się pasjonaci włóczkowych robótek, by ocieplić miejską przestrzeń kolorami. Wszystko za sprawą niecodziennego happeningu „Oplatamy Bełchatów ciepłem” zorganizowanego przez bełchatowski PEC w ramach FESTIWALU / SZTUKI / JABŁKA.

 

 

Jak się okazało, amatorów tego, wydawałoby się „babcinego”, niezbyt spektakularnego hobby, jest w Bełchatowie bardzo dużo. Mimo że instalacja powstała głównie dzięki zaangażowaniu seniorów zrzeszonych w Klubie Seniora „Bajka” oraz członków Klubu Rękodzieła Artystycznego działającego przy MCK w Bełchatowie, do zabawy włączyło się wielu chętnych.  Ostatecznie ławka pod wiatą przystankową, drzewa, znak informacyjny oraz biblioteczka na książki zyskały nowy „ocieplony” wizerunek, a na twarzach przechodniów pojawił się uśmiech.

 

Yarnbombing, czyli ubieranie przestrzeni miejskiej ma coraz więcej pasjonatów na całym świecie. Zachęcamy do zapoznania się z tą kolorową ideą, a przede wszystkim do zatrzymania się i spojrzenia na codzienne przedmioty, sprawy, relacje na nowo, tak jak nowy wizerunek zyskały nasze obiekty.

 

Czytaj więcej...

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi na zadania budowy sieci ciepłowniczej Ludwików

Umorzenie WFOŚiGW

Oplećmy Bełchatów ciepłem na Festiwalu Sztuki Jabłka

Kto powiedział, że miasto jesienią musi być szare i nudne? Jeśli pasjonują Cię włóczkowe robótki, szydełkujesz lub robisz na drutach, lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu osób o podobnych zainteresowaniach i pasjach, zapraszamy już w tę niedzielę, 8 października, w godzinach 16.30-18.00 do parku przy Placu Narutowicza, gdzie powstanie nietypowa włóczkowa instalacja.

 

Jeśli chcesz się włączyć do naszej kolorowej akcji, spotkajmy się i oplećmy Bełchatów włóczką. Wystarczy zabrać swoje robótki do parku, przysiąść na ławce i oddać się temu pasjonującemu zajęciu lub zobaczyć, jak robią to inni, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego.
Członkowie bełchatowskiego Klubu Seniora "Bajka" oraz Klubu Rękodzieła Artystycznego już kończą dziergać włóczkowy strój na ławkę w parku oraz pobliską biblioteczkę. Już niedługo zyskają one nowy, ocieplony wizerunek, a przestrzeń miejska przy Placu Narutowicza zostanie wypełniona kolorami.

Akcja odbywa się w ramach FESTIWALU / SZTUKI / JABŁKA. Lecz Festiwal to nie tylko nasz gorący happening, to także koncerty, wystawy i różnorodne spotkania. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie miasta Bełchatowa www.belchatow.pl.