Listopad 26 2018 0comment

Więcej ciepła w całym mieście

Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw coś ciepłego na wieszaku. Od 1 grudnia w Bełchatowie  kolejna odsłona akcji społecznej „Wymiana Ciepła”.

Od 1 grudnia br. do końca marca 2019 r. spółka PEC udostępni w różnych punktach miasta wieszaki, na których będzie można zostawić ciepłą odzież na zimę dla potrzebujących.

Przypominamy, że wymiana ciepła to akcja zorganizowana po to, by dzielić się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi. Punktami wymiany ciepła są specjalne wieszaki, na których powiesić można kurtki, swetry czy polary potrzebne w mroźne dni. Zostawić ubrania może każdy, tak samo jak każdy potrzebujący może z nich skorzystać. Akcja rozprzestrzenia się już na terenie całej Polski.

Zima to dla bezdomnych i ubogich najgorszy czas w roku. Temperatury poniżej zera mogą być dla nich zabójcze, dlatego akcja „Wymiana ciepła” jest tak potrzebna. Dzięki niej każdy z nas może zostawić swoje niepotrzebne ubranie na specjalnych wieszakach, z których każdy potrzebujący będzie mógł wziąć coś dla siebie. Najbardziej potrzebne są oczywiście swetry, kurtki, wszystko, co pomoże przetrwać zimę. Każdy z nas na pewno ma choć jedną ciepłą rzecz, której już nie nosi, a która może przydać się komuś innemu.

Zajrzyjcie do swoich szaf i szukajcie specjalnie oznaczonych wieszaków.

Wszystkich zainteresowanych przekazaniem ubrań zachęcamy do odwiedzenia punktów wymiany ciepła i pozostawienia ubrań, które pozwolą przetrwać zimę potrzebującym.

Punkty wymiany ciepła w Bełchatowie:

  • Jadłodajnia przy ul. Kwiatowej 6 (budynek Fundacji Społecznej „Solidarni”)
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2
  • Rejon Obsługi Mieszkańców nr 5 przy ul. Czaplinieckiej 68
  • Nowy punkt: Cafe Senior „Raj” przy Energetyków 6 (os. Przytorze)
  • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przy ul. Wojska Polskiego 132

Dowiedz się więcej i śledź nas na Facebook – Wymiana Ciepła Bełchatów.

Zobacz naszą galerię z zeszłorocznej realizacji akcji Wymiany ciepła.