Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw coś ciepłego na wieszaku! Bełchatów już kolejny rok wymienia się ciepłem w ramach akcji społecznej Wymiana Ciepła.

Tym razem specjalne wieszaki, na których można zostawić ciepłą odzież na zimę dla potrzebujących, zostały udostępnione w działającym całodobowo namiocie przy MOPS oraz niezmiennie – w siedzibie PEC (w godzinach pracy biura spółki).

To efekt działań w ramach akcji społecznej Wymiana ciepła zorganizowanej w celu dzielenia się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi. Punktami wymiany ciepła są specjalne wieszaki, na których można powiesić kurtki, swetry czy polary potrzebne w zimne dni.
Idea akcji jest prosta. Każdy może zostawić na wieszaku ciepłe ubranie dla potrzebujących i każdy może je bez skrępowania wziąć z punktu wymiany ciepła.

Wszystkich zainteresowanych przekazaniem ubrań zachęcamy do odwiedzenia punktów wymiany ciepła i pozostawienia ciepłej odzieży, która pomoże przetrwać zimę potrzebującym. Każdy z nas na pewno ma choć jedną ciepłą rzecz, której już nie nosi, a która może przydać się komuś innemu.

Punkty wymiany ciepła w Bełchatowie:

  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Staszica 18 (uwaga: nowy adres) – punkt całodobowy
  • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przy ul. Wojska Polskiego 132w godzinach pracy biura spółki

Zajrzyjcie do swoich szaf i poszukajcie ciepłych ubrań, którymi możecie podzielić się z potrzebującymi. 

Pomysł został zaczerpnięty od węgierskiego społecznika, który zorganizował pierwszą wymianę ciepła w Budapeszcie. Szybko znalazła wielu zwolenników. W ciągu kilkudziesięciu pierwszych godzin zaowocowała pojawieniem się ponad 200 wieszaków z ciepłymi ubraniami dla potrzebujących na terenie Węgier. Ciepłe wieszaki stoją już w Kaliszu, Szczecinie, Łodzi, Krakowie, a od kilku lat również w Bełchatowie.

Nie marnuj

 Kupowanie nowych rzeczy ma swój urok, jednak rzeczy z drugiej ręki mają w sobie coś niezwykłego. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie musiały zostać specjalnie wyprodukowane, zapakowane i wysłane do nas, lecz po prostu już są. Komuś służyły dobrze, jednak już się mu nie przydają, więc mogą znaleźć nowego właściciela. A jednocześnie dać trochę ciepła.

To ekologiczne. I potrzebne.

Przypominamy nasz dekalog LESS WASTE:

10 zasad less waste

Przyłącz się do akcji Wymiana Ciepła Bełchatów.