Prace inwestycyjne i remontowe PEC, mimo utrudnień związanych z COVID-19, odbywają się bez zakłóceń i zbliżają się do końca. Wszystko po to, by z nastaniem jesiennych chłodów zapewnić mieszkańcom Bełchatowa bezpieczne dostawy ciepła.

Obecnie dobiega końca przebudowa sieci ciepłowniczej w rejonie ulic Krętej i Batorego. Zakończyły się prace montażowe i trwa odtwarzanie terenu. Do końca zbliżają się również prace modernizacyjne na magistrali ciepłowniczej. Magistrala zyskała nową izolację, wymieniona została armatura oraz kompleksowo wyremontowane zostaną jej podpory.

To już ostatnie zadania przewidziane na 2020 rok związane z przebudową sieci ciepłowniczej na bełchatowskich osiedlach. Przypomnijmy, że w lipcu br. przebudowano także sieć ciepłowniczą na osiedlu Dolnośląskim, gdzie poza wymianą rurociągów na preizolowane o dużo lepszych właściwościach izolacyjnych, zmieniono także sposób zasilania budynków wielorodzinnych w ciepło i ciepłą wodę, zastępując wyeksploatowane węzły grupowe precyzyjnymi węzłami indywidualnymi.

Prace remontowe i konserwacyjne prowadzone są w okresie letnim ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na ciepło. To także dobry czas, żeby przygotować infrastrukturę do nowego sezonu grzewczego i jesiennych spadków temperatury. Prowadzone inwestycje przyniosą wiele korzyści, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dostaw ciepła dla Bełchatowa.

Spółka od wielu lat realizuje działania inwestycyjne związane z wymianą i przebudową sieci ciepłowniczej, co pozwala na znaczne zmniejszenie udziału starych sieci kanałowych w systemie ciepłowniczym Bełchatowa. W wyniku przeprowadzonych prac ograniczone zostaną straty ciepła, zmniejszy się liczba awarii i związane z nimi koszty. Możliwe będzie również bardziej precyzyjne dopasowanie parametrów dostarczanego ciepła do indywidualnych potrzeb obiektów, co w istotny sposób podniesie komfort użytkowania i zoptymalizuje koszty ogrzewania mieszkań.