PEC Bełchatów jest przygotowany do rozpoczęcia sezonu jesienno-zimowego. Ciepło systemowe czeka w gotowości, by ogrzać Twój dom. Skorzystaj z ciepła na zawołanie.

Chłodne wrześniowe poranki i wieczory to czas, kiedy zaczynamy myśleć o ciepłych grzejnikach. Dziś nie musimy czekać, aż zrobi się naprawdę zimno. Ciepło jest dostępne „na zawołanie”. Wystarczy zgłosić zarządcy budynku chęć ogrzania budynku, by wpuścić ciepło do domu już teraz.

Korzystając z usługi dostawy ciepła systemowego we wrześniu, nadal temperaturę w mieszkaniu kontrolujemy samodzielnie, zgodnie ze swoimi potrzebami. Wrzesień charakteryzuje się zmiennymi warunkami pogodowymi, które wymuszają konieczność okresowej dostawy ciepła, szczególnie w godzinach porannych. Gdy poczujemy dyskomfort z powodu zimna, wystarczy, że odkręcimy dopływ ciepłej wody do kaloryfera i wpuścimy ciepło do domu.

Wszystkie węzły cieplne będące własnością spółki PEC wyposażone są w automatykę pogodową, czyli urządzenia, które analizują potrzeby budynku w odniesieniu do temperatury zewnętrznej. Automatyka jest szczególnie pomocna w okresach przejściowych – w przypadku nagłego ochłodzenia w nocy lub nad ranem, automatyka uruchamia ogrzewanie budynku, a w momencie wzrostu temperatury zewnętrznej, np. o godz. 10.00 rano, ogrzewanie zostaje wyłączone. Pozwala to precyzyjnie dopasować parametry dostarczanego ciepła do indywidualnych potrzeb obiektów, co w istotny sposób podnosi komfort użytkowania i optymalizuje koszty ogrzewania mieszkań.

PEC Bełchatów już od maja przygotowuje się do sezonu jesienno-zimowego, przeprowadzając przeglądy urządzeń i modernizacje sieci ciepłowniczej. Zakończono już przewidziane na 2021 rok prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej na bełchatowskich osiedlach. Poza wymianą rurociągów na preizolowane, zmieniono także sposób zasilania budynków wielorodzinnych w ciepło i ciepłą wodę, zastępując wyeksploatowane węzły grupowe precyzyjnymi węzłami indywidualnymi. Wymieniono także izolację na magistrali ciepłowniczej. Wszystko po to, by przygotować infrastrukturę do jesiennych spadków temperatury i zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła.

Nie czekaj i wpuść ciepło do domu.

Pamiętaj jednak o kilku ważnych zasadach racjonalnego ogrzewania, by cieszyć się ciepłem bez przykrych niespodzianek. Oszczędzaj ciepło, zdrowie i pieniądze.

 • Optymalizuj temperaturę
  Korzystaj z zaworów termostatycznych, by utrzymać w mieszkaniu korzystną dla zdrowia temperaturę i wilgotność.
 • Zmniejsz temperaturę, wychodząc z domu
  Nie zakręcaj kaloryferów całkowicie, by nie doprowadzić do rozwoju grzybów i pleśni.
 • Wietrz mieszkanie kilka razy dziennie
  Jeśli nie ma mrozu, otwieraj okna szeroko na kilka minut. Na czas wietrzenia zakręcaj zawory przy grzejnikach.
 • Nie zasłaniaj kaloryferów
  Meblami, zasłonami, praniem itp. To zakłóca przepływ ciepła.
 • Zamontuj za kaloryferami ekrany
  Odbite od chłodnej ściany ciepłe powietrze wraca do wnętrza.
 • Uszczelnij okna
  Stare i nieszczelne okna wymień ta inwestycja zaprocentuje.
 • W dzień nie zasłaniaj okien
  Słońce ogrzewa wnętrza. W nocy zaciągaj zasłony – izolują okna i zapobiegają wychłodzeniu.
 • Zatrzymaj ciepło w pomieszczeniach wspólnych
  Sprawdzaj szczelność okien i drzwi; usterki zgłoś w administracji.