W jaki sposób powstaje ciepło i jak dbać o środowisko naturalne – tego już niedługo dowiedzą się uczniowie bełchatowskich szkół podstawowych. Spółka PEC  w połowie lutego rozpoczyna akcję edukacyjną  „Lekcja ciepła”. 

To już kolejna odsłona akcji. W poprzednich latach PEC przeszkolił ponad 700 uczniów klas pierwszych. Tym razem również odwiedzi wszystkie szkoły w Bełchatowie. Na dzieci czekają nowe przygody “Czerwonego kapturka w mieście”, który już na dobre zadomowił się w Bełchatowie. Teraz do znanej i lubianej bajki o Czerwonym Kapturku został dopisany ciąg dalszy i dzieci będą mogły poznać jego kolejne perypetie.

Akcję swoim patronatem objęła Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, która kolejny raz wcieli się w rolę Czerwonego Kapturka i razem z pozostałymi bohaterami książeczki – Babcią i Kotem Kluchą przeprowadzi dzieci przez tę pouczającą historię i odkryje tajniki powstawania ciepła. Po zakończeniu lekcji dzieci otrzymają czytankę na pamiątkę do wspólnej lektury z rodzicami.