Choć wiosna rozkwitła wyższymi temperaturami, poranki i wieczory bywają wciąż dość chłodne. Szczególnie połowa miesiąca może okazać się wyjątkowo zimna, a to za sprawą „zimnych ogrodników” i „zimnej Zośki”. Mieszkańcy Bełchatowa nie muszą się jednak martwić przejściowym chłodem, bo czeka na nich w domu przytulne ciepło.

To za sprawą automatyki pogodowej funkcjonującej we wszystkich węzłach cieplnych należących do PEC. Automatyka pogodowa włącza lub wyłącza węzeł w zależności od temperatury. Urządzenia te analizują potrzeby budynku w odniesieniu do warunków zewnętrznych. Jest to szczególnie pomocne w okresach przejściowych. W przypadku nagłego ochłodzenia w nocy lub nad ranem w maju, uruchamia się ogrzewanie budynku, a w momencie wzrostu temperatury zewnętrznej np. o godz. 10.00 rano, ogrzewanie zostaje wyłączone. Minimalizuje to koszty ogrzewania budynku i straty ciepła – mury budynku nie ulegają wyziębieniu, a Ty unikasz wilgoci w mieszkaniu, a w efekcie – także przeziębień.

Nie marznij bez potrzeby i pozwól nam zadbać o swój komfort. Spraw, by w Twoim mieszkaniu było ciepło i przytulnie bez względu na aurę panującą na zewnątrz. Wystarczy, że przekonasz zarządcę/administratora bloku do zgłoszenia chęci wyłączenia ogrzewania dopiero po okresie przejściowych chłodów. W tym czasie automatyka pogodowa zadba o komfort i ciepłą atmosferę w Twoim domu, bez obawy, że ciepło będzie dostarczane, gdy na zewnątrz będzie panowała wysoka temperatura.

Korzystaj z ciepła wtedy, kiedy tego potrzebujesz i zatrzymaj ciepło do lata.

Więcej www.cieplosystemowe.pl