W weekend, 25 i 26 czerwca, park Olszewskich w Bełchatowie wypełniły prawdziwe tłumy. A to za sprawą 41. Dni Bełchatowa, których obchody wróciły na bełchatowskie błonia po pandemicznej przerwie. Organizatorzy przewidzieli dla mieszkańców miasta mnóstwo atrakcji. Spółka PEC również przygotowała dla swoich odbiorców ciepła przytulny kącik, gdzie można było poćwiczyć nie tylko sprawność fizyczną, ale i trochę pogłówkować.

W Strefie Ciepła PEC na dzieci i całe rodziny czekała gra plenerowa Ekologiczny Wygibajtus, w której uczestnicy mogli się trochę pogimnastykować, ale i sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną oraz znaleźć wiele praktycznych wskazówek, jak dbać o środowisko naturalne i nie marnować jego zasobów. Były też rebusy, krzyżówki, łamigłówki – oraz ekologiczne upominki dla najbardziej aktywnych, a także strefa relaksu dla aktywnych mniej.

Piknik odwiedził również ulubieniec najmłodszych – Kot Klucha, który zachęcał do proekologicznej postawy i przestrzegania zasad less waste, ale przede wszystkim wywoływał uśmiech na twarzach mieszkańców Bełchatowa. Bo najważniejszy w tych dniach był żywioł zabawy.

Zobaczcie sami 📷