Kontrast
Czcionka

Pogotowie ciepłownicze:
993

Kontakt:
44 633 33 36

O nas

Dodatkowe menu rozwiń

Przejdź

Działalność Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie obejmuje głównie dystrybucję ciepła do celów grzewczych i przygotowania ciepłej wody użytkowej dla potrzeb miasta Bełchatowa. Energia cieplna jest sprzedawana odbiorcom poprzez system ciepłowniczy uruchomiony w 1976 roku na bazie wybudowanej Ciepłowni na węgiel kamienny. Ciepłownia Miejska – pełniąca rolę źródła szczytowego, od kwietnia 2001 r. została wyłączona z systemu ciepłowniczego. 

Obecnie podstawowym źródłem ciepła dla miasta jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów, skąd ciepło przesyłane jest do przepompowni w mieście rurociągiem o długości 12,04 km. Od września 1998 r. uruchomiono drugie źródło ciepła – spalarnię odpadów medycznych spółki ECO-ABC. Pozyskanie ciepła z tego źródła ma charakter marginalny.

Informacje o strukturze paliw pierwotnych zużywanych do wytwarzania ciepła dystrybuowanego przez spółkę PEC, wpływie wytwarzania ciepła na środowisko w zakresie emisji dwutlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenków azotu, pyłów i radioaktywnych odpadów dostępne są u wytwórców ciepła:

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów

ECO-ABC Sp. z o.o.

Dystrybucja ciepła odbywa się na zasadzie przesyłu energii cieplnej zawartej w gorącej wodzie za pośrednictwem dwóch sieci magistralnych wyprowadzonych z przepompowni. Więcej na temat bełchatowskiego systemu ciepłowniczego przeczytasz na naszej stronie w zakładce System ciepłowniczy Bełchatowa.

Od samego początku istnienia ciepłownictwa w Bełchatowie nasza Spółka dążyła do spełnienia oczekiwań mieszkańców w zakresie dostawy niezawodnego oraz wysokiej jakości ciepła. Wdrażanie nowych rozwiązań technicznych, inwestycje w profesjonalny zespół specjalistów oraz stałe rozwijanie infrastruktury sprawiły, że PEC Sp. z o.o. w Bełchatowie jest lokalnym liderem na rynku energii cieplnej i zapewnia mieszkańcom Bełchatowa dostęp do komfortowego, bezpiecznego i ekologicznego ciepła systemowego oraz usług związanych z wykonawstwem i serwisem węzłów cieplnych.