Oplećmy Bełchatów ciepłem na Festiwalu Sztuki Jabłka

Kto powiedział, że miasto jesienią musi być szare i nudne? Jeśli pasjonują Cię włóczkowe robótki, szydełkujesz lub robisz na drutach, lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu osób o podobnych zainteresowaniach i pasjach, zapraszamy już w tę niedzielę, 8 października, w godzinach 16.30-18.00 do parku przy Placu Narutowicza, gdzie powstanie nietypowa włóczkowa instalacja.

 

Jeśli chcesz się włączyć do naszej kolorowej akcji, spotkajmy się i oplećmy Bełchatów włóczką. Wystarczy zabrać swoje robótki do parku, przysiąść na ławce i oddać się temu pasjonującemu zajęciu lub zobaczyć, jak robią to inni, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego.
Członkowie bełchatowskiego Klubu Seniora "Bajka" oraz Klubu Rękodzieła Artystycznego już kończą dziergać włóczkowy strój na ławkę w parku oraz pobliską biblioteczkę. Już niedługo zyskają one nowy, ocieplony wizerunek, a przestrzeń miejska przy Placu Narutowicza zostanie wypełniona kolorami.

Akcja odbywa się w ramach FESTIWALU / SZTUKI / JABŁKA. Lecz Festiwal to nie tylko nasz gorący happening, to także koncerty, wystawy i różnorodne spotkania. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie miasta Bełchatowa www.belchatow.pl.