Zmień bojler na kaloryfer

Czytaj więcej...W zimie rozgrzewa kaloryfer na ścianie, a wiosną zaczyna się sezon na kaloryfer na brzuchu.  Właśnie z myślą o nim specjaliści od gorących kaloryferów w mieszkaniach przygotowali specjalny trening pn. „Zmień bojler na kaloryfer” podczas zbliżającego się 2. Bełchatowskiego Biegu Nocnego, który odbędzie się w sobotę 28 kwietnia br. 

 

 

 

Spółka PEC wraz z Miejskim Centrum Sportu przygotowała specjalną strefę treningową dla uczestników i kibiców 2. Bełchatowskiego Biegu Nocnego, gdzie pod okiem i kierunkiem instruktora będą mogli  przygotować się do biegu i poprawić swoją kondycję fizyczną. Akcję swym patronatem objęła Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 

W ramach akcji organizatorzy zadbają o kaloryfery, ale nie te w mieszkaniach. Głównym celem akcji jest wyćwiczenie przysłowiowego kaloryfera na brzuchu. Do podjęcia wyzwania i walki o kaloryfer zaproszeni zostali tym razem bełchatowscy biegacze. W miasteczku biegowym w parku przy Placu Narutowicza, 28 kwietnia br., w godz. 18.00-21.00, zostanie przeprowadzony pod okiem profesjonalnego instruktora specjalny trening.

 

Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma broszurę z zestawami ćwiczeń do samodzielnych treningów.  Pomogą one wzmocnić mięśnie brzucha i poprawić sylwetkę przed latem. Zestawy dostępne są również na kanale YouTube i Facebooku pod nazwą „Ciepła Strona Życia”.  Na uczestników tej nietypowej rozgrzewki czekają także inne niespodzianki.

 

Zachęcamy do systematycznej aktywności fizycznej w ramach akcji treningowej “Zmień bojler na kaloryfer”. Przecież każdy z nas ma kaloryfer, tylko czasem niepotrzebnie schowany. Odkryjmy go więc na nowo.

 

Postój technologiczny

Czytaj więcej...Informujemy, że jutro, tj. 18 kwietnia 2018 r., będą prowadzone prace technologiczne na sieci ciepłowniczej od ul. Wojska Polskiego do ul. Okrzei. Prace rozpoczną się od godz. 5:00 i potrwają do późnych godzin popołudniowych.


W celu przeprowadzenia koniecznych prac technologicznych niezbędne będzie odseparowanie  odcinka sieci i jej częściowe odwodnienie. W związku z tym czasowo dostaw ciepła pozbawieni będą odbiorcy ciepła przy:

  • ul. Wojska Polskiego 46 A, 48, 50, 52 B,
  • ul. Nehrebeckiego 8, 10, 14, 16, 18
  • ul. Szpotańskiego 6, 8, 9, 12.


Służby techniczne PEC będą pracowały nieprzerwanie, do czasu zakończenia prac technologicznych i przywrócenia dostaw ciepła.

Za utrudnienia przepraszamy.

Bieżące informacje o przebiegu prac znajdziecie Państwo na www.pec-belchatow.pl lub u Dyspozytora PEC Sp. z o.o., tel. 993 lub 44 633 33 36.

Rozpoczęcie prac w okolicach ul. Kopeckiego

W dniu 12 kwietnia 2018 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podpisało umowę z firmą TERMOEKOLOGIA Sp. z o.o. z siedzibą 61-066 Poznań ul. Abp Walentego Dymka 304/1 na "Budowę i przebudowę osiedlowej sieci ciepłowniczej od komory K-15 do K-20/1." (okolice targowiska miejskiego). Wartość podpisanej umowy wynosi 2.519.040 zł. Zadanie będzie wykonywane w ramach projektu pn. ,,Budowa i przebudowa systemu ciepłowniczego w Bełchatowie”, na które PEC Sp. z o. o. otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ), Oś Priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.5. Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu.

 

W dniu 16 kwietnia 2018 r. nastąpi przekazanie placu budowy firmie, zakończenie umowy planowane jest na 20 lipca 2018 r W ciągu tego okresu wykonana zostanie kompleksowa przebudowa i modernizacja ok. 600 m sieci ciepłowniczej na tym terenie. W ramach prac zostaną usunięte stare rurociągi zabudowane w technologii kanałowej i zastąpione rurociągami preizolowanymi co ograniczy straty generowane na przesyle. Nowa sieć będzie wyposażona w instalację alarmową, umożliwiającą szybkie wykrywanie i lokalizowanie usterek i awarii.